آینده تکنولوژی درایو​

درایو از لحاظ اندازه کوچکتر، هوشمندتر، ارتباط بهتر، کنترل و نصب راحت‌تری پیدا کرده است. همچنین برای کاربری‌های مختلف با کاهش قیمت، بسیار مناسب‌تر شده است. اما بهبود کیفیت درایو همچنان ادامه دارد، در ارتباط با استنسون باشید و به ما بگویید که چه انتظاراتی از درایو دارید، فروش درایو در مجموعه استنسون بر اساس سفارش مشتری است و ما می‌توانیم آنچه شما می‌خواهید را در درایو پیاده کنیم.

آینده تکنولوژی درایو

گذشته درایو

درایو فرکانس متغیر با قدمت 50 ساله، با هدف تغییر سرعت موتورهای القایی به ویژه موتورهایی با بار گشتاوری متغیر مانند پمپ‌ها، فن‌ها و کمپرسورها به وجود آمد. این درایوها با تغییر فرکانس می‌توانند میزان جریان هوا یا مایع را با دقت بهتری تنظیم کنند تا در لحظه، عمکلرد موتور را بهبود بخشند. در ابتدای ورود این تکنولوژی تنظیم میزان جریان هوا، مایع یا تغییر سرعت نوار نقاله منجر به بهبود بهره‌وری انرژی شد که تا آن زمان شناخته شده نبود. اساساً در دهه 1970، تغییرات آب و هوایی یا انتشار دی اکسید کربن جزئی از دغدغه‌های دولت‌ها یا مردم نبود، اما در سال‌های اخیر مزایای ذخیره انرژی که به خاطر استفاده از درایو ایجاد می‌شود موج جدیدی را در صنعت ایجاد کرده است. کاهش مداوم هزینه و قیمت، باعث دید جدیدی به فروش درایو نسبت به دو دهه قبل شد تا کاربرد درایو از ابزارهای کوچک ماشین آلات تا سانتریفیوژهای مورد استفاده در تولید عسل گسترده شود.

کاربرد درایو

از کاربردهای درایو فرکانس متغیر می‌توان به کاربری‌های ساده‌ای چون ماشین لباسشویی، فن و تهویه، میکسر، خشک کن، دستگاه خسته کننده فلز، آسیاب، تا کاربری‌های بسیار صنعتی‌تر چون نوار نقاله، چرثقیل، دستگاه‌های بسته‌بندی، پرس، پلاستیک، نساجی و به طور خلاصه هر نقطه‌ای که موتور در آن کاربرد دارد، می‌توان نام برد. برای نمونه کاربر درایو یونیک در ماشین‌لباسشویی را می‌توانید در اینستاگرام استنسون ببینید.

فروش درایو

امروزه درایوهای فرکانس متغیر برای صرفه جویی در انرژی و عمر بیشتر موتور استفاده می‌شوند، اما فناوری‌های دیگری چون هوش مصنوعی و به طور خاص Machine Learning به کمک این قابلیت درایو آمده است. وقتی این سوال پیش می‌آید که موثرترین راه برای ذخیره انرژی چیست؟ ایده خاموش کردن چراغ به عنوان صرفه‌جویی انرژی رایج‌تر است. اما آمار سایت پیچیدگی اقتصادی نشان می‌دهد که حدود 60 درصد از کل برق مصرفی در صنعت، توسط 300 میلیون موتور برقی مصرف شده است، با نصب موتورهای بهره‌ور و درایو الکتریکی، مصرف برق کاهش مییابد که به مرور در صنعت هم پذیرش برای استفاده از موتور بهتر و درایو، بالاتر رفته است و بازار فروش و خرید درایو در حال رشد است. بر اساس گزارشات اخیر، تا سال 2025 بازار فروش درایو فرکانس متغیر دارای ارزش 33 میلیون دلاری خواهد بود. جهان به سمت حفظ محیط زیست، کاهش آلاینده‌ها و بهره‌وری انرژی می‌رود و صنعت هم به مرور با آن هماهنگ می‌شود.

آینده درایو

مزایای درایو با گذشت بیش از 50 سال تغییر نکرده است اما هزینه، اندازه و تعداد قطعات یک درایو کاهش یافته است. به عنوان مثال مزایایی که زمانی باید چندین ابزار ریز و درشت تامین می‌کردند امروز در یک درایو چون درایو استارک با ورودی پالسی با کمترین هزینه جمع شده است. استنسون مثل تمامی شرکت‌های دیگر اتوماسیون صنعتی هر روز در حال بهبود قطعات و تجهیزات خود است. سوئیچ‌های نیمه هادی مدرن و در حال تولید کمک می‌کند تا درایو در دمای بالاتر بازدهی بهتری داشته باشند. در خصوص قطعات القایی و مدارهای میانی کم ظرفیت، پیشرفت‌هایی صورت می‌گیرد که منجر به کاهش اندازه درایوها و افزایش توان آن‌ها می‌شود. کاهش سایز درایوها و بهبود کارکرد در دمای بالا همگی بخشی از توسعه و تحقیق در صنعت درایو است.

تابلوی کنترل با کاربری ساده‌تر و بیانی واضح‌تر در سال‌های اخیر دستخوش تغییر شده است که نوید دوره جدید در کاربرد مشتری را دارد. نوآوری‌های بیشتر با هدف کاهش فرآیندهای زمانبر چون جستجوی لیستی طولانی از پارامترها، تنظیم منطق درایو را برای مصرف‌کننده ساده‌تر می‌کند. از ویژگی‌های درایوهای جدید می‌توان به مانیتورینگ و تشخیص فعال، نظارت و تشخیص از راه دور، ارتباطات بدون نیاز پشتیبانی برای مدیریت چرخه نام برد. درایو با فرکانس متغیر بخش جدایی ناپزیر کنترل، نگهداری و نظارت سیستم‌ها است.

قابلیت اطمینان درایو

قابلیت اطمینان درایو فرکانس متغیر در ارتباط با محیط زیست در حال افزایش است، خرابی یک درصدی درایو یونیک و درایو استارک نشانی از بهبود 8 برابری نسبت به ده سال گذشته است. توسعه این بهبود یافتگی در قالب جهانی بدان معناست که با کاهش 80 درصدی در قطعات نسبت به اوایل دهه 1990 مواجه هستیم. تیم تحقیق و توسعه استنسون در جستجوی گزینه‌هایی برای بالابردن توان نامی و دیگر ویژگی‌های درایو است تا هر روز از چالش‌های موجود بکاهد و قابلیت اطمینان درایو را افزایش دهد.

دسترسی به اطلاعات درایو

نکته قابل توجه دیگر هوشمندی درایو فرکانس متغیر است. امروزه این درایوها با جمع‌آوری داده‌ها قدرت سنجش باورنکردنی و توانایی پردازش بسیار بالاتری دارند. درایو کلیه اطلاعات مهم از زنجیره تبدیل برق و شبکه تامین تا مصرف‌کننده نهایی را دریافت می‌کند. این ویژگی منجر به بهبود کارکرد ماشین‌ها، با کارایی بیشتر و تاثیرات کمتر بر محیط زیست می‌شود.

با توجه گزارش‌های سالانه در 30 سال گذشته، درایو از لحاظ اندازه کوچکتر، هوشمندتر، ارتباطات بهتر، کنترل و نصب راحت‌‌تری پیدا کرده است.  همچنین برای کاربری‌های مختلف با کاهش قیمت، بسیار مناسب‌تر شده است. اما این ماراتون برای بهبود کیفیت درایو همچنان ادامه دارد، در ارتباط با استنسون باشید و به ما بگویید که چه انتظاراتی از درایو دارید، فروش درایو در مجموعه استنسون بر اساس سفارش مشتری است و ما می‌توانیم آنچه شما می‌خواهید را در درایو پیاده کنیم.

باز هم بیشتر بخوانید

مطالب بیشتر در آموزش کار با درایو

تابلو فرمان پارس کنترل با درایو یونیک

تحول درایو در صنعت آسانسور

ورود درایو به صنعت آسانسور تحولی بزرگ در این صنعت ایجاد کرد. با ورود درایو نه تنها چالش‌های اساسی حرکت آسانسور و کنترلر موتور آن حل شد بلکه پنجره‌ای جدید برای بهبود عملکرد آسانسور ایجاد شد. امروزه با دست بازی می‌توان تابلو فرمان‌های گوناگونی با درایوهای مختلف تولید کرد.

خدمات درایو استارک

مقدمه‌ای بر درایو الکتریکی

اینورتر یا درایو وسیله‌ای است برای کنترل کامل، حفاظت و راه‌اندازی نرم موتورها برای کاربری خاص در صنعت. کاربری‌های درایو که به صورت مرسوم استفاده می‌شود در فن و تهویه، آسانسور، جرثقیل و بالابر، نوار نقاله (Conveyor) و اکسترودر و…

چطور میتونیم کمکتون کنیم ؟